Jdi na obsah Jdi na menu
 


SCRIPTWARE SCRIPT SOFTWARE - http://www.scriptware.com/

Je světově známý programu pro scénáristy. Stejně jako Celtx automaticky formátuje a stránkuje scénář. Podporuje funkci: oprava pravopisu, též jako Celtx. Po úpravu scénáře je možnost využít „NOTES FEATURES“ pro psaní upomínek, návrhů, námětů a dotazů na vylepšení scénáře. „Notes Features“ zastupuje záložky, které jsou v Celtixu výhodně umístěné.  Funguje pouze v operačním systému Windows, což je oproti Celtixu nevýhodou, ten pracuje i v Linuxu a OS X. Tento program je nyní prezentován jako snadnější a rychlejší než kdykoli předtím. Po zakoupení programu jsou na internetu k dispozici aktualizace, ty, jsou již bez poplatku. Celtix je oproti němu zcela zdarma. Ve Scriptware můžeme barevně označit dialogy a další znaky, Celtix proti němu barevně zaostává.

V součastné době je využíván těmito filmovými studii:  Universal Studios, Carsey-Werner Studios, Warner Brothers Studios a Paramount Studios .

Výrobce Scriptwaru je: Cinovation, který dnes vyvíjí  Scriptware pro Mac 1.0.

 

vzhled stránky              obr. 19              Obrazek    scény                     obr. 20

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 časová rozmezí

  obr. 21

 

 

FINAL DRAFT- http://www.finaldraft.com/

Final draft se dá zakoupit za 280 dollarů. Final Draft, Inc. byl uvolněn do oběhu roku 1991, tedy o 10 let dříve než Celtx. Mezinárodní balení  Final Draft obsahuje slovník, který vybereme během instalace. Final Draft, stejně jako Scriptware umožňuje „Notes Features“ (psaní upomínek, návrhů, námětů a dotazů). Dále poskytuje možnost porovnávání scénářů, které snadno umožňuje vidět jednotlivé rozdíly v souborech, to v Celtixu chybí. Soubory je možno exportovat do formátu PDF. Programu Final draft má jednoduchou orientaci, vzhled jeho okna připomíná okno v OS Microsoft Windows.

 

                          vzhled stránky                       obr. 22

Obrazek

SCRIPTBUDDY - http://www.scriptbuddy.com/

ScriptBuddy zahrnuje standardní formátovací pravidla pro psaní scénáře – zobrazuje se přesně tak, jak bude vypadat na vytištěné stránce. Stejně jako Celtx má přehled o očíslovaných scénách (snadná orientace ve scénáři). Jako u ostatních uváděných programů, má ,možnost práce přes internet. ScriptBuddy  umožňuje automatické zálohování souborů, což je výhodou.

 

vzhled stránky                   obr. 23        Obrazek    publikace                      obr. 24

Obrazek

 

 

                                     

                                    Obrazek

                                                    Pomocné centrum obr.25

                        Vkládání scén obr. 26

Obrazek

  

 

On-line přístup

Automa-tické záloho-vání programů

Heslem chráněný účet

Možnost porov-návání scénářů

Notes Features

Celtx

ANO

NE

ANO

NE

NE

Screenware

ANO

 

 

 

ANO

Final Draft

ANO

 

 

ANO

ANO

 

Script Buddy

ANO

ANO

ANO